AutoData 3.38 ENG&SER - 12 January 2013 - Авто Програми
АВТО ПРОГРАМИ
Monday, 23.01.2017, 00:15
Добродојдовте Guest | RSS
 
Дома Пријави сеПријави се
ГЛАВНО МЕНИ
АВТОПРОГРАМИ
EPC КАТАЛОЗИ
КАМИОНИ И АВТОБУСИ
ГРАДЕЖНИ МАШИНИ
ЗЕМЈОДЕЛСКИ МАШИНИ
Home » 2013 » January » 12 » AutoData 3.38 ENG&SER
14:05
AutoData 3.38 ENG&SER

 

Дава важни технички податоци кои се однесуваат на електониката,електрични шеми,кодирање на клучеви,механика,серв исни интервали и други корисни информации.Ги опфака сите поважни производители како Волксваген,опел,БМВ,Мерцедес,Пежо,Рено, Фиат,Форд и многу други.Програмот содржи податоци од 1959 до 2011 год.Го опфака патничкиот и теретниот програм.
Јазик Српски,Англиски, Германски, Француски,Италијански и др.

Преведени се на Српски следните делови

Poznati ispravci i izvestai
Tehnicki podaci
Vrijeme popravka
Velicina guma i tlakovi
Zupcasto remenje
Raspored servisa,servisni indikator
Servisne ilustracije
Programiranje kluca
Dijagnosticki kodovi gresaka
Kontrola rada motora,Podaci o pinovima
Kontrola rada motora,resavanje problema

1xDVD,    600 ден.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Attachments: Image 1 · Image 2 · Image 3 · Image 4 · Image 5 · Image 6 · Image 7 · Image 8
Views: 709 | Added by: avtoprogrami | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Пребарувај
Логин
Статистика

Вкупно 1
Гости 1
Корисници 0
Календар
ПРЕВЗЕМИ
НОВИ ПРОГРАМИ
АКТИВИРАЊЕ НА ПРОГ
  • Bosch ESI[tronic] 2003 - 2013
  • Caterpillar SIS
  • Citroen SB Documentation /Sedre Backup
  • Mercedes EWA EPC
  • Mercedes EWA WIS
  • Perkins SPI2
  • Peugeot SB Documentation /Sedre Backup
ПО МОДЕЛИ
Copyright AvtoProgrami © 2017