AutoData 3.38 ENG&SER - 12 January 2013 - Авто Програми

Main

Registration

Login
АВТО ПРОГРАМИ
Thursday, 02.04.2015, 10:39
Welcome Guest | RSS
ПОБАРАЈ
ГЛАВНО МЕНИ
АВТОПРОГРАМИ
АВТОМОБИЛИ
КАМИОНИ И АВТОБУСИ
ГРАДЕЖНИ МАШИНИ
ЗЕМЈОДЕЛСКИ МАШИНИ
ПО МОДЕЛИ
Main » 2013 » January » 12 » AutoData 3.38 ENG&SER
13:05
AutoData 3.38 ENG&SER

 

Дава важни технички податоци кои се однесуваат на електониката,електрични шеми,кодирање на клучеви,механика,серв исни интервали и други корисни информации.Ги опфака сите поважни производители како Волксваген,опел,БМВ,Мерцедес,Пежо,Рено, Фиат,Форд и многу други.Програмот содржи податоци од 1959 до 2011 год.Го опфака патничкиот и теретниот програм.
Јазик Српски,Англиски, Германски, Француски,Италијански и др.

Преведени се на Српски следните делови

Poznati ispravci i izvestai
Tehnicki podaci
Vrijeme popravka
Velicina guma i tlakovi
Zupcasto remenje
Raspored servisa,servisni indikator
Servisne ilustracije
Programiranje kluca
Dijagnosticki kodovi gresaka
Kontrola rada motora,Podaci o pinovima
Kontrola rada motora,resavanje problema

1xDVD,    600 ден.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Attachments: Image 1 · Image 2 · Image 3 · Image 4 · Image 5 · Image 6 · Image 7 · Image 8
Views: 470 | Added by: avtoprogrami | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
НАЈАВА
КОРИСНО..
КАЛЕНДАР
«  January 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
СТАТИСТИКА

Вкупно 0
Гости 0
Корисници 0
КАТАЛОЗИ ON LINE
Copyright AvtoProgrami © 2015
Create a website for free