АВТО ПРОГРАМИ
Monday, 20.08.2018, 23:04
Добродојдовте Guest | RSS
 
Дома Пријави сеПријави се
ГЛАВНО МЕНИ
АВТОПРОГРАМИ
EPC КАТАЛОЗИ
КАМИОНИ И АВТОБУСИ
ГРАДЕЖНИ МАШИНИ
ЗЕМЈОДЕЛСКИ МАШИНИ
Home » 2009 » November » 2 » ELSA 4.1 VW - 01.2015
11:25
ELSA 4.1 VW - 01.2015

База на информации за дијагностика и поправка на автомобилите од групацијата VW (VW,AUDI,SEAT,SKODA).Содржи опис на технологијата на поправка, одржување на автомобилот,дијагностика на различни системи на возилата,дијаграми за инсталацијата на возилата,автолимарски упатства,стандардно врреме за поправка на возилата и др.
 
Јазик Хрватски,Англиски,Германски и др.
 
   
   
 1200 ден.
Views: 942 | Added by: avtoprogrami | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Пребарувај
Логин
Статистика

Вкупно 1
Гости 1
Корисници 0
Календар
ПРЕВЗЕМИ
НОВИ ПРОГРАМИ
АКТИВИРАЊЕ НА ПРОГ
  • Bosch ESI[tronic] 2003 - 2013
  • Caterpillar SIS
  • Citroen SB Documentation /Sedre Backup
  • Mercedes EWA EPC
  • Mercedes EWA WIS
  • Perkins SPI2
  • Peugeot SB Documentation /Sedre Backup
ПО МОДЕЛИ
Copyright AvtoProgrami © 2018